Yaza Hazırlanmak İçin Evde Yapabileceğiniz Basit Egzersizler

Yaz aylarına fit girmek isteyenlerin çok fazla zamanı kalmadı. Evde gün içinde sadece 20 dakika ayırarak istediğiniz vücuda sahip olabilirsiniz. Çalışma temponuzu kendiniz belirleyin. Egzersizlerinizi aksatmayın ve yaz aylarına diri, fit ve daha sıkı bir vücut ile merhaba deyin.

Spor
28 Mayıs 2019
116 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte birçok kişi fazla kilolarından kurtulmak istiyor.  Göze daha hoş gelen bir vücuda sahip olmak için evde hiçbir spor aletine gerek olmadan basit egzersiz programları ile birkaç ay içerisinde istediğimiz sıkı vücuda kavuşabilirsiniz.

Özellikle kış aylarında daha fazla oturarak ve daha fazla yiyerek vücudumuzun kilo almasını sağlıyoruz. Yaz aylarına daha fit bir giriş yapmak mümkün.  Sağlıklı beslenmek ve egzersiz yaparak yazı hazırlanmak hiç de zor değil. Ayrıca spor salonlarına gitmeyi sevmeyenler ve buna vakit ayıramayanlar için evinizde sadece günde 20 dakika spor yaparak dilediğiniz şekilde bir vücuda sahip olabilirsiniz. Özellikle spor salonuna gitmeden ve spor aleti kullanmadan evde egzersiz yaparak istediğiniz sonuçları sadece birkaç ay içerisinde alabilirsiniz.


Günde 20 Dakika Ayırarak Fit Bir Vücuda Kavuşmak Mümkün

Evde yapacağınız egzersizler sayesinde göbek yağınızı belirli bir seviyeye kadar getirebilir karın kaslarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Yaz aylarına fit ve sağlıklı girmek istiyorsanız kesinlikle günde 20 dakikanızı ayırarak egzersiz programı yapabilirsiniz.

Egzersiz planınızı aksatmayıp uyduğunuz takdirde kesinlikle yaz ayları için bikini modelleri aramaya başlayacaksınız. Özellikle kadınlarda yaz döneminde bikini giymek oldukça önemlidir. Kesinlikle yaz dönemine kısa bir süre kala bir an önce egzersiz programına başlamalı ve kesinlikle sizler de bu konuda ilk adımı atmalısınız. Sadece günde 20 dakika gibi bir süre ayırarak yaz aylarında istediğiniz bikini ve kıyafetleri giyebilirsiniz.

Yaza Fit Girmek İçin Antrenman Programı

  • Süre: 20–25 dakika
  • Tip: Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman (HIIT)
  • Zorluk: Orta (tekrar & süre miktarlarını değiştirerek seviyeni ayarlayabilirsin)
  • Tekrar: Isınma hareketleri ile başla ve egzersizi 3 defa tekrarla. Setler arası 60 saniye ara ver.

Isınma Hareketleri:

Jogging arm circle: 40 saniye boyunca önce sağ bacağınızı sonra sol bacağınızı çekerek minik zıplama hareketleri yapıp  aynı anda kollarınızla daireler  oluşturunuz.

Hamstring Reach:  40 saniye boyunca vücudunuzu bel bölgesinden ikiye katlayarak başınızı ve kollarınızı aşağıya sarkıtın.

Air rope:  40 saniye boyunca sanki elinizde bir ip varmış gibi ayaklarınızı ve kollarınızı koordineli bir şekilde oynatarak zıplayın.


Egzersiz:

Tüm egzersizleri 3 defa tekrarla. Her set arası 60 saniye ara ver.

Jumping jack:  Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın kollarınızı bacaklarınıza paralel olarak bırakın. Ardından zıplayarak ayaklarınızı birleştirip kollarınızı yukarıda buluşturun. Bu hareki 40 saniye boyunca sürekli olarak tekrarlayın.

Squat and shoulder press: Kollarınız bacaklarınıza paralel şekildeyken çömelin. Kalkarken kollarınızı yukarı doğru kaldırın ve bu hareketi  15 kere tekrar edin.

Mountain climber: Şınav pozisyonunu alın. Kollar dik kafa ileriye bakacak şekilde pozisyonunuzu alın. Ardından önce sağ bacağınızı kol dirseğinize kadar çekin  ardından diğer bacağınızı çekin. Bu hareketi sürekli olarak  40 saniye boyunca tekrarlayın.

Scissors:  Matınızın üzerine uzanın kollarınızı yere paralel olarak uzatın ve hafifçe yukarı doğru kalkın. Karın kaslarınızı hissedeceksiniz. Bu pozsyonda dururken ayaklarınızı bir aşağı bir yukarı hareket ettirin. Bu hareketi  30 saniye boyunca tekrarlayın.

Burpees: Şınav pozisyonundan zıplama pozisyonuna geçme hareketi olarak adlandırabiliriz. Bu hareketi   10 kere  tekrarlayın.

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?