Saçlarınızı Kestirmeden Önce Bu Önerilere Bir Göz Atın

Saçlarınızda istediğiniz değişimi bulmak için acele etmeyin. Saç modelinizden sıkılmanız ve yeni bir model istemeniz son derece normal ancak bunun için ani kararlar vermek yanlış olacaktır. Saçlarınızda ani kararlar vermek yerine ufak değişimler yapmaya çalışın...

Güzellik
29 Mayıs 2019
112 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

Her kadın bazı dönemlerde saçlarında değişiklik yapmak ister. Saçı uzunsa kısaltmak ya da rengini değiştirmek gibi radikal kararlar verebilir; ancak bunları yapmaya cesaretiniz yoksa ve farklı görünmek istiyorsanız size bazı ipuçları verebiliriz.

2019 yazına uygun saç modellerini bu yazımızda bulabilirsiniz. Saç konusunda kesinlikle ilk aklınıza geleni yapmayın. Sakin ve modaya uygun ancak size uygun saç modelini bularak hareket etmeye özen gösterin. Saçlarınız uzunsa ani bir kararla kestirmeyin.


Saç Kestirmek Yerine Farklı Denemeler Yapın

Ani kararlar saçlarınızı kestirdikten sonra pişman olmanıza neden olabilir. Saç kestirmek yerine yeni bir şampuan denemesi ya da saç maskesi yaptırabilirsiniz. Saç şekillendirici maşa satın alabilir ve saçlarınıza daha özgür ve farklı şekiller verebilirsiniz. Yapacağınız yeni saç modelleri ile saçınız daha dolgun, pürüzsüz ve parıltılı hale gelecektir. Böylece saçınızı kestirmeden eskisinden daha şık bir görünüme kavuşmuş olabilirsiniz. Özellikle yazın dalgalı saçlar birçok kişinin ilgisini çekecek ve oldukça şık görünmenize neden olacaktır.

Eğer kendinizi mutsuz huzursuz birçok konudan şikayetçi hissediyorsanız çok tuhaf gelebilir ancak dikkatinizi saçınıza verebilirsiniz. Bu gibi durumlarda saçlarınızı kestirmek yerine ruj ya da basit bir makyaj malzemesi alarak da bu ruh halinden çıkabilir ve saçlarınıza ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.


Radikal Kararlardan Uzak Durun

Radikal değişimler anlık kararlarla olmamalıdır. Saçınızı çok kısa kestirmek ya da kahverengi saç sonunda sarı saça dönmek kesinlikle daha sonra pişman olmanıza neden olabilir. Bunun yerine aşama aşama bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Örnek verecek olursak kahverengi saça sahipseniz ilk etapta aralara sarı renk atabilir ya da önce kâkül kestirip sonra saçınızı kısaltabilirsiniz.

Saçlarınıza direkt olarak müdahale etmek yerine ufak dokunuşlar kesinlikle her açıdan akıllıca olacaktır. Birçok kadının hoşuna gitmese de bir dönem peruk kullanmak sıkıntılı süreci atlatana kadar size yardımcı olabilir. Hem de bu dönemde istediğiniz saç modeli gerçekten isteyip istemediğiniz belli olacaktır.

Ani kararlar vermek özellikle uzun saçlı kadınlar için gelecekte önüne geçilemeyecek sorunların başlamasına neden olabilir.

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?