İstanbul’da Ucuz Alışveriş Yapabileceğiniz Duraklar

İstediğim kıyafetleri daha ucuza nerede bulurum? İstanbul’un ucuz alışveriş noktaları nerelerde? Az parayla nasıl daha çok kıyafet alırım? Ucuza şık giyinebileceğim yerler nereler? Bu soruların cevabı ve daha fazlasını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Alışveriş
27 Şubat 2019
1300 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

Chanel, Armani, Topshop, Zara, Mango, H&M ve daha fazlası… Gözünüz korkmasın hemen. Tüm bu markaları ve daha fazlasını uygun fiyata bulabileceğiniz İstanbul içi alışveriş mekanlarını uzaklarda aramanıza gerek yok. Tekstil denince dünyada haklı bir ünü olan Türkiye’de yaşıyorsanız düşük bir bütçe ile de şık olmanız mümkün. Özellikle bütçesi yüksek olmayanlar, öğrenciler, ev hanımları ya da az parayla daha çok ürün almak isteyenlerin merak ettiği ucuzluk pazarları ve ekonominizi sarsmayacak alışveriş mekanlarını yazımızda keşfedebilirsiniz. İşte İstanbul’da hem ucuz fiyatlı hem de kaliteli ürünleri bulabileceğiniz ucuzluk durakları…

Taksim Beyoğlu-İş Merkezi

Taksim’in en popüler caddesi olan İstiklal Caddesi’nde şöyle bir tur attığınızda dünyaca ünlü markaların yer aldığı mağazalar hemen gözünüze çarpacaktır. Fakat kapısından girerken bile fiyatların sizi tedirgin edeceğini düşünüyorsanız, size en uygun alternatif Beyoğlu İş Merkezi olacaktır. Mango, Zara, Topshop, Koton gibi markaların ürünlerini rahatlıkla bulabileceğiniz Beyoğlu İş Merkezi’nde katlar arasında kaybolurken, ucuz ve keyifli bir alışveriş deneyimi yakalayacaksınız. İster wintage, ister popüler, isterseniz de sezon ürünlerini rahatlıkla bulabileceğiniz Beyoğlu İş Merkezi’ni İstiklal Caddesinin orta kısımlarında, aşağıya doğru inerken sol tarafınızda,  Oda Kule’nin karşı çaprazında kolaylıkla bulabilirsiniz.Beyoğlu İş Merkezi Adres: Asmalı Mescit Mh. İstiklal Caddesi No: 187 İstiklal Beyoğlu İstanbul

Taksim-Terkos Pasajı

İstiklal Caddesi üzerinde, caddenin sonlarına doğru bulabileceğiniz Terkos Pasajı, özellikle ucuz bir alışverişin İstanbul’daki en bilinen duraklarından biri. Tezgahlarda ürün seçerken size zamanı unutturacak olan bu pasajda her tarza hitap edebilecek marka ürünleri 5 TL’den 20, 25 TL’ye kadar bulabilirsiniz. Özellikle Terkos’un içine doğru gittikçe çok ucuz tshirtler, elbiseler ve pantolonlar sizi karşılayacak. Alışverişinizde bütçenizi ve yüzünüzü güldürecek bu keyifli mekana bakmadan geçmemenizi öneriyoruz.

Terkos Pasajı Adres: Asmalı Mescit Mh. İstiklal Caddesi, Terkoz Çıkmazı Sokak, Beyoğlu-Taksim/İST

Beşiktaş-Beşiktaş Çarşı Sinanpaşa Pasajı

Beşiktaş’ın tam da merkezi olarak bilinen Beşiktaş Çarşı’da birçok ürünü bulabileceğiniz pasajlar yer alıyor. Çarşının cadde girişinde yer alan Sinanpaşa Pasajı ise bunlardan yalnızca biri. Bu pasajda Asos, Topshop, Bershka gibi markaların ürünlerine uygun fiyatlarla rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Pasajda hem sıfır hem de ikinci kalite ürün bulmak mümkün.

Sinanpaşa Pasajı Adres: Hasfırın Cad. Sinanpaşa İş Merkezi No:5Beşiktaş

Kadıköy-Salı Pazarı

Ucuz alışverişin en büyük duraklarından olan Kadıköy’de birçok alışveriş noktası bulunuyor. Bu noktalardan biri olan ve herkes tarafından bilinen Kadıköy Salı Pazarı ise Salı ve Cuma günleri Kadıköy Hasanpaşa’da kuruluyor. Çok geniş bir giyim yelpazesi olan pazarda en moda kıyafetlerden en gözde çantalara ve ayakkabılara kadar yok yok. Aradığınız her şeyi rahatça bulabileceğiniz pazarda şöyle bir dolaşıp fiyatları kıyasladıktan sonra alışverişe başlamaktan fayda var.Kadıköy Salı Pazarı Adres: Fikirtepe Mah. Uzunçayır Cad. Güven Sokak arası Kadıköy-İstanbul

Bakırköy Pazarı

Markaların adeta yarıştığı alışveriş merkezlerinden biri olan Bakırköy Pazarı ise her Cumartesi günü Bakırköy/İncirli’de, Bakırköy Adliyesi’nin hemen yanında kuruluyor. Hem dünya hem de Türk markalarını en uygun fiyatlarla rahatlıkla bulabileceğiniz Bakırköy Pazarı’nda karar vermekte zorlanacaksınız. Pazarda yalnızca giyim değil aksesuar,  mutfak ürünleri ve eviniz için dekorasyon ürünlerine de rastlayacaksınız.

Bakırköy Pazarı Adres: Bakırköy, Osmaniye Cd, İstanbul

Beylikdüzü-Beylik Pazarı

Beylikdüzü’nün moda adreslerinden olan Beylik Pazarı da bir diğer uygun alternatiflerden. Aynı zamanda “Sosyete Pazarı” olarak da bilinen Beylik Pazarı’nda alışveriş yaparken ünlülere rastlamanız işten bile değil. Her Pazar günü kurulan Beylik Pazarı’nda 100’ü aşkın tezgahta birbirinden cezbedici ve uygun fiyatlı ürünlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Beylik Pazarı Adres: Büyükşehir Mh. Atatürk Bulvarı, Enver Adakan Caddesi, Beylikdüzü,İstanbul

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?