İşsiz Anneye Müjde! İŞKUR İşsiz Anne Harçlığı Verecek

İŞKUR’dan işsiz annelere müjdeli haber var! İŞKUR, İş’te Anne Projesi ile çalışamayan annelerimize anne harçlığı desteği veriyor. İşsiz anne harçığı almanın şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılabilir? Tüm detaylar yazımızda…

Ekonomi
29 Mayıs 2019
97 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

İŞKUR, işsiz annelere harçlık veriyor. İşsiz olan ancak çalışmak isteyen anneler İŞKUR anne harçlığından yararlanacak. Bu uygulama kapsamında annelere günlük 80 TL ayda ise 2400 TL toplamda destek sağlanacak.

Elde edilen bilgilere göre Türkiye İş Kurumu kadın istihdamının “İş’te Anne Projesi”  ile birlikte desteklenmesine ilişkin uygulama usul ve esaslarının detaylarını paylaştı. Proje kapsamında bazı işsiz annelere ödenek sağlanacak.


İŞKUR aracılığı ile yürütülen İş’te Anne Projesi ile binlerce işsiz anne harç başvurusu yapabilecek. İŞKUR’da anne harçlığı desteği almak isteyen kişiler çoktan bu desteğin nasıl alınabileceğini araştırmaya başladı. Anne projesi şartlarına göre 0 – 15 yaş arasında çocuğunuzun olması gerekiyor. işsiz annelere harçlık başvurusundaki tüm şartları haber detayımızda bulabilirsiniz.

Ayda 2400 TL Destek Verilecek

Ayda  2400 TL Destek Verilecek

Alınan son bilgilere göre anne projesine katılan işsiz annelere aylık 2400 lira maaş verilecek. İŞKUR özellikle annelere karşı projeleri ile gündeme gelmeye devam ediyor. İşsiz olup ancak çalışmak isteyen annelere günlük 80 lira devlet harçlığı veriliyor. İŞKUR aracılığı ile devam eden uygulamaya katılmak isteyen anneler İŞKUR’a resmi başvuruyu yapabilirler.


İŞKUR tarafından hem mesleki eğitim kursları hem de işbaşı eğitim programları düzenlenmekte. İŞKUR’un  İş’te Anne Projesine katılabilmek için 0-15 yaş aralığında çocuğunuzun olması gerekiyor. 0 – 15 yaş aralığındaki çocuğu olduğuna dair belgeyi İŞKUR’a veren anneler ilk başvuruyu tamamlanmış oluyor.

Annelere bir istisna tanındı ve evlat edinen kadınlar da İŞKUR projesinden yararlanabilecek. İŞKUR tarafından düzenlenen mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programına katılmaları halinde İŞKUR tarafından annelere günlük 80 aylık da 2.400 lira para ödeniyor. Ayrıca annelerin iş kazası ve meslek hastalığı gibi durumlara karşı sigorta primi ile genel sağlık primi de devlet tarafından karşılanıyor. Annelerin sigortalılık günleri ileride emekli olmaları durumunda geçerli oluyor.

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?