Göz Şekillerine Göre En İyi Eyeliner Sürme Teknikleri

Bakışlarınıza anlam ve güzellik katan, göz makyajlarının başrolü olan eyeliner; günlük yaşantımızda önemli bir rol oynamaktadır. Likit eyeliner, jel eyeliner, kalem eyeliner gibi seçenekleri olan eyeliner ile göz şekillerine göre en iyi eyeliner sürme tekniklerini sizler için derledik…

Güzellik
22 Nisan 2019
239 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

Göze uygulanan küçük bir eyeliner dokunuşu uzun bir yol kat eder ve onu nihai güzellik araçlarınızdan biri yapar. Güzelliğinize ve bakışlarınıza bir dokunuşla duygu ve anlam katabilir. Pigment bombası, eğlenceli fakat zaman zaman göz korkutucu bir aksesuardır. Doğru çekilmiş eyeliner bakışlarınızı zirveye çıkarırken; Yanlış bir harekette ise eyeliner çekme sürecini tehlikeye atarsınız.

Saç kesimlerimizi yüz şeklimize göre uyarlamayı öğrendiğimiz gibi, eyeliner çekme tekniğimizi de göz şeklimize göre uyarlamanın önemini öğrendik. Kalem eyeliner, likit eyeliner veya jel eyeliner  ile gözünüze doğru şekilde eyeliner çekemiyorsanız eyeliner sürmenizin hiçbir anlamı kalmaz. Yanlış çekilmiş bir eyeliner, yaşamınızı etkileyecek kötü bir olay kadar rahatsız etmeyecek olsa da, kendinize küçük bir kötülük yapmış olacaksınız. Her kadının kendisini en iyi şekilde hissetmesini istiyoruz. Eğer göz kamaştırıcı dokunuşlar sizi  iyi hissettirecekse o zaman başlayalım. Sizler için farklı göz şekillerinde en iyi eyeliner tekniklerini derledik…Yuvarlak Gözler

Yuvarlak gözlere daha ince  bir  görüntü katabilmek için eyeliner önemli bir unsurdur.  Güçlü bir kedi gözü yuvarlak gözünüze geniş ve çekik bir yansıma katacaktır. Kirpik diplerinize ince bir eyeliner sürerek başlayabilirsiniz. Göz uçlarınıza göz altı çizgisini takip ederek yukarı doğru hafif bir kuyruk ve göz pınarlarından alt kirpiklerinize doğru kedi gözü şekli vererek eyeliner sürme işlemini tamamlayabilirsiniz…

 

İnce Badem Gözler

Badem gözler, en doğal ve stillendirmesi en kolay göz çeşididir. Bu şekil, oval ve sadece dış köşelerinden hafifçe eğilmiş eyeliner sürme tekniğini tercih eder. Göz kapağın dış köşesinden başlayın ve gözün ortasına gelinceye kadar kirpik çizginin üzerinden hafifçe çekin. Göz pınarlarına doğru gelirken kirpik diplerine doğru çizmeye özen gösterin.Daha fazla dokunuş isterseniz alt kirpik çizgisinden aynı tekniği göz kapağın dış köşesinden başlayarak tekrarlayın.

 

Düşük Gözler

Düşük gözler biraz yorgun göründüğü için kederli bir bakış sunar. Bu bakışı daha canlı bir hale getirmek için eyeliner ile göz kapaklarını kaldırabilirsiniz.  Bu tip gözlere kesinlikle kuş gözü efekti uygulanmalıdır. Gözün dış köşelerinden kanatlı bir şekil çizerek orta kirpik diplerine doğru çizgi çekin. Göz pınarlarına doğru bu çizgiyi daha ince ve mümkünse silik bir efekt bırakın.

 

Kalkık Gözler

Kalkık gözler, oval biçimli ve hafif kalkık dış köşelere sahip badem gözlerine benzer, ancak simetrik değildir. Kalkık köşe daha belirgin görünür ve bu da alt kirpik çizgisinin daha belirgin ve daha uzun görünmesini sağlar. Bu tip gözlerde eyeliner’ı denge oluşturmanın bir yolu olarak kullanırız.  Eyeliner sürerken üst ve alt kirpik çizgilerini hizalayın. Bu simetriyi elde etmek için eyelinerinizi alt dış köşede kalınlaştırarak sürün. 

Geniş Set Gözler

İki göz arasındaki mesafenin uzun olduğu göz tiplerine geniş set gözler deriz. Bu tip gözlerde  en iyi görüntüyü sağlamak için  iki gözü birbirine yakın göstermek gerekecek. Bunun için eyelinerinizi göz  pınarlarımızdan burun başlangıcına doğru hafif bir kanat çizerek daha çekici bir bakış elde edebilirsiniz.

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?