Fantastik Sever Kitap Okuyucularının Mutlaka Göz Atması Gereken Kitaplar

Fantastik kitap okumayı sevenler için harika bir liste hazırladık. Bu tarz kitaplar bir süre sonra bağımlılık oluşmasına neden olabiliyor. Fantastik konu içerikli en iyi kitapları sizler için derledik...

Kitap
30 Mayıs 2019
140 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

Fantastik kitap okuyan birçok insan bir süre sonra bu tarz kitapların bağımlısı olabiliyor. Bu tarz kitapların bir bağımlılık etkisi olduğu kanıtlandı. Bir defa elinize aldıysanız arkası geliyor ve sürekli olarak bu tarz kitaplar okumayı istiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere fantastik kitaplar arasından seçtiğimiz bazı değerli kitapları tanıtmak istiyoruz.


Yüzüklerin Efendisi Serisi

Yüzüklerin Efendisi Serisi – J. R. R. Tolkien

Oxford Üniversitesi’nde profesör olan filolojist  J. R. R. Tolkien  1954’te farklı fizik kurallarını anlatan ilk kitabını çıkardı. Tolkien , başka ırkları ve dilleri yaratabilecek olağanüstü bir zekaya sahip yazar olarak tanınır. Dünyada  son dönemde oldukça popüler olan Yüzüklerin Efendisi Serisi,  Tolkien’in 1937’de aslında çocuklar için yazdığı “Hobbit”in devamı üzerinde yer alıyor. Yüzüklerin Efendisi Serisi, Hobbit’ten  çok daha fazla sevinir bir hale geldi ve filmleri dahi yapıldı. Filmleri izlemiş olsanız bile mutlaka kitaplarını da okumanızı tavsiye ederiz.

Otostopçunun Galaksi Rehberi Serisi – Douglas Adams

Tamamen hayal gücüne hitap eden ve gerçekte biraz yoğun olarak üretilen bu hikaye çok fazla ilgi gördüğü için kitap halini aldı. Hayal gücü ile birlikte yetinmeyip diğer gezegenler arasında seyahat etmek isteyenlere rahatlıkla önerilecek kitapların başında geliyor. Kesinlikle bu sizin hayata bakış açınızı değiştirecek ve yeni bir vizyon katacaktır.


Amerikan Tanrıları

Amerikan Tanrıları – Neil Gaiman

İçerisinde birden fazla konuyu bir arada bulunduran bu kitap mitolojik unsurlar da dahil olmak üzere inançlar arasında geçen birçok çelişen konuları aktarmaktadır.  Mitoloji seviyorsanız kesinlikle bu kitabı okumanızda yarar var. Bu kitap bazen mitolojik bilgiler bazen de hayal ürünü unsurlar içeriyor. Amerikan Tanrıları,  en iyi bilim kurgu ve fantezi alanında çalışmalar yapmış ve çeşitli kategorilerde ödüller almayı başarmıştır. Kesinlikle elinden bırakmayacağınız ve sizi kendisine hak edecek bir kitap…

Kıyamet Gösterisi – Neil Gaiman/ Terry Pratchett

Kıyamet Gösterisi,  macera ve çekişmeyi bir arada anlatıyor.  Neil Gaiman bu kitabı yazmaya başladığında sonu nasıl getireceğini bilmiyordu.  Başlamış olduğu hikayeyi Terry Pratchett’ e gönderir ve karşımıza daha sonra sayfaları büyümüş bir roman olarak çıkar. Karakter oluşumu ve korkusuz ustalık döneminde olmamasına rağmen 2 yazarda geleceğin neler  vaat ettiğini ve iyi yazarlar olduklarını  gösteriyor.

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?