Ekrem İmamoğlu’nun Seçim Vaatleri Neler?

23 Haziran Pazar günü yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık seçiminde aday olan Ekrem İmamoğlu İstanbul'un geleceği ve vatandaşları için vaatlerini açıkladı. Peki, Ekrem İmamoğlu'nun vaatleri neler?

GÜNDEM
18 Haziran 2019
104 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı adaylığı ile gündeme gelen Ekrem İmamoğlu, vaatleri ile de oldukça konuşuluyor. Vatandaşlar ise Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olması sonrası hayata geçireceği projeleri merak ediyor. Vatandaşlar “Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaatleri nedir? Öğrenci kartı ne kadar olacak? Ulaşım kimlere ücretsiz olacak?” gibi detayları araştırmaya başladılar. Tüm bu soruların cevabı yazımızda…


İşte Ekrem İmamoğlu İstanbul seçim vaatleri!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Adayı Ekrem İmamoğlu, seçilmesi sonrasında hayata geçireceği projeleri şöyle paylaştı:

1. İstanbulluların gıdaya harcadığı, ulaşıma, eğitime ve suya harcadığı para azaltılarak, İstanbul halkına verilen sosyal yardımlar artırılacak.
2. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sosyal yardım bütçesi tam 3 katına çıkartılacak. İstanbul çevresinde yapılan tarımsal üretim verimli hale getirilip artırılacak. Kent Gıda Konseyi kurulacak. Kent Gıda Konseyi afet durumları için gıda stokları oluşmasını sağlayacak ve israfı engelleyecek.
3. Halk Süt, Kent Lokantaları gibi projelerle İstanbullu’nun ucuz ve güvenli gıdaya erişimi sağlanacak. Halk Süt‘ü ihtiyacı olan bölgelerde çocuklara ücretsiz dağıtılacak.
4. Yeni bebeği olan bir anne çocuğu 4 yaşına gelene kadar ulaşımdan çocuğuyla beraber ücretsiz faydalanacak. Resmi, dini ve milli bayramlarda toplu taşıma tüm halkımıza ücretsiz olacak.
5. 25 bin insana doğrudan istihdam oluşturulacak. Bölgesel istihdam ofisleri kurulacak. İş arayan ile işvereni buluşturulacak.
6. İstanbul kent enstitüleri ile tanışacak. Girişimcilik desteklenecek. İstanbul tanıtım ve yatırım ajansı kurulacak. Üretim ekonomisi yeniden canlanacak.
7. Eğitim sorununa odaklanılacak. İstanbul’daki organize sanayi bölgelerinde 5 adet işçi sağlığı ve mesleki hastalıkları tıp merkezi açılacak.

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?