Daha Güzel ve Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak

Daha güzel ve pürüzsüz ciltlere sahip olmak için büyük paralar yada uzun zamanlar harcamanıza gerek yok. Evde yapabileceğiniz doğal ürünler ile hazırladığınız bu maskeler ile cildiniz canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşacak.

Güzellik
10 Haziran 2019
1845 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

Daha güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin istediği bir eylemdir. Kaliteli cilt temizleme ve bakım ürünleri ile istenilen sonuçlar alınmayabilir.  Bu noktada doğal temizleyici ürünler ile cilt temizliği yapılabilir. Cilt temizleme işlemlerinden sonra gözeneklerin küçültülmesini sağlayan doğal ürünler tercih edilmelidir. Bu doğal ürünler ile maske yapabilmek için evinizde bulunan gıdalardan da yardım alabilirsiniz.


Yağlı Ciltlere Özel Maske

Yağlı Ciltlere Özel Maske

Hemen hemen her cilt tipinde olan ancak yağlı ciltlerde daha fazla olan siyah gözeneklerin küçültülmesini sağlayan karbonatlı maske yapabilirsiniz. Karbonatın içersinde gözenek küçültülmesine etken maddeler vardır. Bir tatlı kaşığı karbonat ve yarım tatlı kaşığı su ile maskeyi hazırlayarak cildinize sürebilirsiniz. Cildinizde ortalama 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayınız. Haftada en az 3 gün uyguladığınızda sonucu kısa sürede görebilirsiniz.Bu maskenin yanı sıra sabah uyanınca şişkin olan yüzünüze salatalık maskesi de yapabilirsiniz. Dolaptan aldığınız soğuk durumda olan salatalıkları dilim dilim olacak şekilde doğrayın. Ardından cilt üzerinde en az 20 dakika bekletebilirsiniz. 20 dakika sonunda önceki halinizden farklı olduğunu görebilirsiniz.

Sıkı Bir Cilt İçin Maske

Sıkı Cilt İçin Bal Maskesi

Bal, insan vücudunda iç organlara ve cilde oldukça yarar sağlamaktadır. Bal maskesini yapabilmek için bir kaşık bal ve birkaç damla limon suyu tercih edebilirsiniz. Limon suyu cildinizin parlak olmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra aktif sivilce çıkışlarını da engellemektedir. Yüzünüzde var olan pürüzlü görünümün gitmesine de yardımcı olmaktadır. Bu maskeyi sürdükten sonra en az 30 dakika bekleterek ardından ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu maske de düzenli kullanımın ardından etkisini göstermektedir. Daha pürüzsüz ve yumuşak bir cilt için haftada üç gün bu maskeyi yapabilirsiniz.

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?