Bir Sinema Efsanesi: John Wick

Hayatımıza ilk olarak 2014 yılında giren ünlü tetikçi John Wick efsanesini bilmeyenimiz yoktur. 16 Mayıs’ta vizyona giren 3. John Wick filmiyle gözlerimiz bir kez daha şenlendi. Hem gözümüze hem gönlümüze hitap eden John Wick’i yakından tanımaya ne dersiniz? Korkmayın spoiler yok...

Sinema
26 Mayıs 2019
110 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

John Wick’in ilk filmi 28 Kasım 2014 tarihinde sinemalarda yerini aldı. Önceleri klasik bir mafya-tetikçi çatışması gibi görünse de zamanla gelişen olaylar zinciri ile halkalar giderek genişledi ve bir efsane halini aldı bu seri.


Neler Olmuştu?

Başrolünde Matrix, Sweet Nowember gibi filmlerden hatırlayacağınız Keanu Reeves’in yer aldığı filmin ilkinde John Wick can yoldaşı köpeğiyle sakin bir hayat sürmek için inzivaya çekilmiştir; fakat ne mümkün? Emekliliğin tadını çıkaramayan Wick, önceden beraber çalıştığı Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’un saldırısına uğrayarak, karısından kalan son hatıra olan köpeğini kaybeder. Daha fazla kaybedecek bir şeyi kalmayan John, intikam almak üzere yola çıkar. Önüne çıkanları büyük bir soğukkanlılıkla ortadan kaldıran kahramanımız, New York sokaklarında taş taş üstünde koymaz.

2. Filmi 9 Şubat 2017’de vizyona giren John Wick, başına gelen olaylardan bir türlü yakasını kurtaramaz. Macerasını New York’tan Roma sokaklarına taşıyan John Wick, yine bol silahlı bir görsel şölen sunar.

John Wick Artık Ölüm ve Yaşam Arasında!

3. ‘sü John Wick: Chapter 3-Parabellum olarak 16 Mayıs 2019’da vizyona giren devam filminde intikam ateşi kaldığı yerden yanmaya devam ediyor; fakat bu kez şekil değiştirerek! Roma sokaklarını karıştırarak kayıplara karışan John Wick, kellesi karşılığında ödül almak için peşine düşen suikastçılara karşı amansız bir mücadeleye girişir. Continental Hotel‘de işlediği suç ve üzerine konulan 14 milyon dolarlık ödül nedeniyle avcıların hedefi haline gelen Wick için yaşam ve ölüm arasındaki o çizgi artık daha da incelmiştir. Otelin yöneticisi Winston tarafından verilen bir saatlik kaçış süreci sonrası üyeliği iptal edilecek, tüm hizmetlerden men edilecek ve diğer üyelerle iletişimi kesilecektir. Peki John Wick’in güvenebileceği kim kalmıştır? Devamını merak edenlerin halen vizyonda olan John Wick: Chapter 3-Parabellum’a muhakkak gitmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?