Apple 5G Destekli iPhone Modellerini 2020’de Üretecek

Dünya teknoloji devi Apple, 5G teknolojisini destekleyen iPhone modellerini 2020 yılında piyasaya sürecek. Bloomberg tarafından paylaşılan analiz raporuna göre, teknolojinin ve kapsama alanının gelişmesini bekleyecek olan Apple, 5G destekli iphone modellerini 2020 yılında kullanıcılarla buluşturacak.

Teknoloji
18 Şubat 2019
211 Görüntüleme
Yazdır
A
Yazı Tipi

Dünyanın önde gelen markalarından LG, OnePlus ve Motorola’nın paralelinde Apple da 5G teknolojisini ürünlerine taşıyacak. 5G teknolojisinin yaygınlaşmasını ve kapsama alanı sınırlarının genişlemesini bekleyen Apple, bu teknolojiye sahip iPhonelarını 2020 yılında iPhoneseverlerle buluşturacak. Paylaşılan raporda 5G destekli iPhoneların gelecek sene satışa sunulması durumunda bazı yazılımsal sorunların yaşanabilmesi ihtimali üzerinde duruldu. Bu sorunlardan dolayı kullanıcıların teknolojiden tam anlamıyla yararlanamayacağı da belirtildi. Bu kararla yeni akıllı telefon modellerinin kullanışlılığını sağlama alan Apple, aynı zamanda müşterilerini zor durumda bırakmayarak takdir topladı.Yeni iPhonelar Daha Hızlı Olacak

Bazı uzmanlar, 5G teknolojisinin gecikmesinin şirketin satış rakamlarına son derece olumsuz etkileri olabileceğini belirtse de 5G teknolojisine sahip iPhone modelleri diğer modellere göre hız konusunda çok daha önde olacak. Bunun da satışlara olumlu yansıyacağını söylemek mümkün. Apple’ın kullanacağı 5G teknolojisinin Intel tarafından üretilecek olan 8161 5G çipi ile sağlanacağını da ekleyelim.

Görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?